سرخط خبرها
خانه / تازه های دارویی / مجوز Kengreal برای پیشگیری از تجمع پلاکتی صادر شد

مجوز Kengreal برای پیشگیری از تجمع پلاکتی صادر شد

مجوز Kengreal برای پیشگیری از تجمع پلاکتی صادر شد

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد داروی Kengreal یا cangrelor، را که نوعی آنتی‌پلاکت داخل وریدی است و از شکل‌گیری لخته‌های خونی آسیب‌رسان در عروق کرونر جلوگیری می‌کند، مورد تایید خود قرار داده است. این دارو برای بیماران بزرگسالی تایید شده که باید تحت مداخله عروقی از راه پوست یا percutaneous coronary intervention قرار گیرند.
Kengreal با پیشگیری از تجمع پلاکتی، خطر عوارض خطرناک و جدی تشکیل لخته را که مرتبط با این عمل است، کاهش می‌دهد. در یک مطالعه بالینی که با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر، Kengreal با پلاویکس مقایسه شد، Kengreal به‌طور قابل توجهی رخداد حمله قلبی و نیاز به عمل‌های بیشتر را برای باز کردن شریان و ترومبوز استنت، کاهش داده بود. هرچند نرخ رخداد کلی خونریزی شدید با این دارو پائین است، این عارضه در درمان با Kengreal بیشتر از پلاویکس دیده می‌شود. در حدود ۱ بیمار از هر ۱۷۰ بیمار دریافت کننده Kengreal، با عارضه خونریزی شدید روبرو شد، در حالی که ۱ بیمار از هر ۲۷۵ مورد بیمار درمان شده با پلاویکس این مشکل را تجربه کرد.
مانند دیگر داروهای ضد پلاکت که FDA آنها را تایید کرده،خونریزی، شامل خونریزی شدید که تهدید کننده حیات بیمار باشد، جدی‌ترین عارضه Kengreal به‌شمار می‌آید.
Kengreal بوسیله شرکت داروسازی Medicines تولید و ارایه شده است.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک

تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک

تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک،سازمان غذا و داروی آمریکا برای نخستین بار قرص‌های ۱۰ میلی‌گرمی amifampridine …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *