تجھیزات پزشکی،چالش اصلی حوزہ ارولوژی است 

0
296
تجھیزات پزشکی،چالش اصلی حوزہ ارولوژی است 

رییس انجمن ارولوژی ایران:
تجھیزات پزشکی،چالش اصلی حوزہ ارولوژی است 

رییس انجمن ارولوژی ایران اعلام کرد: تعرفه ها چالش همه گیر رشته های پزشکی است که ارولوژی از این مسئله مستثتی نیست و علی رغم فضای مسموم موجود در رسانه ها، تعرفه ها نسبت به کشورهای منطقه کم است.
عباس بصیری در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت: با توجه به پایین بودن تعرفه ها، پزشکان برای معیشت زندگی ناچار هستند کمیت مراجعان را افزایش دهند که این کار موجب کاهش سایر فعالیت های تحقیقاتی، پژوهشی و کیفیت ارایه خدمات شده و ضرر این مسئله متوجه جامعه و سلامت بیماران می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه متخصصان ارولوژی مجبور هستند بدون تجهیزات پزشکی کار کنند، بیان داشت: تجهیزات بسیار گران شده و با توجه به نبود حمایت برای خریداران در برخی مراکز ، متخصصان ارولوژی همانند یک جراح عمومی کار می کنند.

رییس انجمن ارولوژی ایران افزود: تجهیزات پزشکی یکی از چالش های اصلی رشته ارولوژی است که با نوسانات و تغییرات ارزی ماه های اخیر ، این تجهیزات گران شده است. چون تجهیزات پزشکی به طور معمول بسیار وابسته به ارز هستند، توان خرید نداریم که در این راستا از مسوولان و تصمیم گیران نظام سلامت و وزارت بهداشت درخواست حمایت برای تامین تجهیزات شخصی و درمانی به روز رشته ارولوژی نداریم.

بصیری ادامه داد: علم ارولوژی در ایران همگام با سایر کشورهای جهان به روز است و طی سال های اخیر، ارولوژیست های بسیار تربیت شده است و در سراسر کشور حتی در مناطق دورافتاده نیز به مردم خدمات ارایه می کند.
مردم در کوچکترین شهرها از خدمات درجه یک ارولوژی بهره مند هستند

وی تصریح کرد: امروز در کوچکترین شهرهای کوچک مردم از خدمات درجه یک ارولوژی بهره مند هستند که فرآیند این کار راه اندازی شاخه های انجمن و برگزاری کنگره ها در بعد بین المللی است. انجمن ارولوژی ایران در بیشتر جوامع به صورت علنی شناخته شده است و امیدواریم در آینده در بعد مدیریتی با رشد چشمگیری روبرو شویم.

تجھیزات پزشکی،چالش اصلی حوزہ ارولوژی است 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید