فرمولاسیون جدید تیوپرونین برای سیستینوری

  0
  1630
  فرمولاسیون جدید تیوپرونین برای سیستینوری

  فرمولاسیون جدید تیوپرونین برای سیستینوری،سازمان غذا و داروی آمریکا فرمولاسیون enteric-coated و با رهش تاخیری را از تیوپرونین(tiopronin Thiola EC, Retrophin) برای درمان سیستینوری، یک بیماری نادر ارثی که موجب افزایش سطوح سیستین در ادرار شده و منجر به بروز سنگ‌های سیستین کلیوی عودکننده می‌شود، تائید کرد. قرص‌های enteric-coated تیوپرونین می‌توانند همراه یا بدون همراهی با غذا میل شوند.

  فرمولاسیون اصلی آن، محدودیت‌های غذایی داشته که در فرمولاسیون جدید برطرف شده است. همچنین تعداد قرص‌هایی را که برای مدیریت سیستینوری لازم است مصرف شود، کاهش می‌دهد. این داروی جدید قرار است در دوزهای ۱۰۰ و ۳۰۰ میلی‌گرمی از ماه آینده وارد بازار شوند. سودمندی Thiola به عنوان درمان انتخابی برای سیستینوری به خوبی اثبات شده است.

  با این حال، برای بیماران خاص، چالش‌های مصرف آن، یعنی یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا، سه بار در روز، همچنان باقی مانده بود. حال، با داشتن گزینه درمانی جدید که می‌توان دوزهای دارو را با یا بدون غذا مصرف کرد، همچنین این مساله که بیمار لازم نیست تعداد زیادی قرص مصرف کند، شاهد بهبود قابل‌توجهی در راحتی و انطباق با آن هستیم.

  تجویز Thiola EC برای پیشگیری از تشکیل سنگ‌های کلیوی سیستین در بزرگسالان و کودکانی اندیکاسیون دارد که حداقل ۲۰ کیلوگرم وزن داشته و مبتلا به سیستینوری هوموزیگوس شدید بوده و کسانی به این معیارها به تنهایی پاسخگو نیستند. Thiola EC باید همراه با مصرف زیاد مایعات، همچنین اصلاح رژیم غذایی و قلیایی کردن آن باشد.

  شایع‌ترین عوارض جانبی عبارتند از تهوع، اسهال و مدفوع شل، زخم‌های دهانی، راش، خستگی، تب، آرترالژی، پروتئینوری و امزیس.

  فرمولاسیون جدید تیوپرونین برای سیستینوری

  منبع:FDA News Room

  فرمولاسیون جدید تیوپرونین برای سیستینوری

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

   

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید