اطلاعیه شرکت داروسازی اکتوور

0
1876
اطلاعیه شرکت داروسازی اکتوور

اطلاعیه شرکت داروسازی اکتوور،در پی مکاتبه سازمان غذا و دارو در تاریخ ۱۱ تیر۱۳۹۸ مبنی بر ریکال(جمع آوری)داروی لوزارتان شرکت داروسازی اکتوور،متاسفانه مطالبی غیر واقع و بی اساس از سوی معدود رسانه ها منتشر شد که با بزرگ نمایی و نشر اکاذیب درباره داروی لوزارتان و ایجاد نگرانی و تشویش اذهان عمومی ،مجموعه ای از اتهامات و مطالب غیر واقع را درباره مجموعه دارویی اکتوور با سابقه ۵۰ ساله مطرح کرده است.کارخانه داروسازی اکتوور در حال حاظر یکی از برترین تولید کنندگان دارو در خاورمیانه می باشد که با رعایت حقوق بیمار و التزام همیشگی به آن و اخذ گواهی GMP(استاندارد بهینه تولید)برای تمامی خطوط تولید خود،ضمن رعایت استانداردهای جهانی ،موفق به تولید انواع دارو با بالاترین کیفیت شده است.
مجموعه داروسازی اکتوور لازم می داند جهت تنویر افکار عمومی و رفع نگرانی های به حق مردم و جامعه دارویی و درمانی کشور در خصوص داروی لوزارتان،توضیحاتی را به شرح ذیل به اطلاع عموم برساند.
۱-مجموعه داروسازی اکتوور به محض دریافت مکاتبه ریکال از سازمان غذا و دارو،دستور توقف فوری فروش داروی لوزارتان را به شرکت های پخش صادر کرده است و فرایند جمع آوری دارو از سطع داروخانه ها نیز آغاز شده است.
۲-ریکال(جمع آوری)دارو امری متعارف در حوزه صنعت دارو می باشد که به واسطه عوامل مختلف رخ می دهد، به طوری که از ابتدای سال۲۰۱۷ در حوزه FDA(سازمان غذا و دارو آمریکا)حدود۱۰۰۰ مورد ریکال فرآورده های دارویی و غذایی رخ داده و در کشور ما هم مسبوق به سابقه است.
با توجه به این که تمامی این موارد با دستور سازمان غذا و دارو و از طریق مجاری قانونی انجام می شود،جای سوال و تاسف دارد که چرا این بار و بر خلاف موارد قبلی،ریکال دارو تا این اندازه سبب نگرانی و تشویش اذهان عمومی شده است؟!
۳-شرکت هترو با دارا بوردن بیش از ۳۶ کارخانه تولید دارو در نقاط مختلف جهان (از جمله آمریکا)یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های تولید کننده ماده اولیه و محصول نهایی دارویی در جهان می باشد که محصولات خود را به بیش از ۱۲۶ کشور جهان صادر می نماید و نکته مهم تر این که عمده تولید کنندگان مطرح دارویی کشور،مواد اولیه برخی از داروهای خود را از شرکت هترو تامین می کنند.
در پایان مجموعه داروسازی اکتوور اعلام می دارد که بلافاصله پس از اطلاع از دستور سازمان غذا و دارو و بر حسب وظیفه قانونی ،اخلاقی و حرفه ای خود اقدامات لازم را انجام داده است و روند هماهنگی کامل خود با سازمان غذا و دارو را در تمامی محصولات تولید لحاظ نموده و می نماید.
هم چنین از تمامی رسانه های محترم نیز تقاضا می شود به نحو مقتضی به اطلاع عموم مردم برسانند.

 

                                                                                                                                شرکت داروسازی اکتوور

اطلاعیه شرکت داروسازی اکتووراطلاعیه شرکت داروسازی اکتوور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید