قرص ضدبارداری progestin-only

  0
  995
  قرص ضدبارداری progestin-only

  قرص ضدبارداری progestin-only،در می ۲۰۱۹، سازمان غذا و داروی آمریکا نخستین قرص جدید progestin-only را از حدود ۴۵ سال پیش تائید کرد. این قرص ممکن است از هر فرمولاسیون norethindrone که در حال حاضر موجود هستند، اثربخش‌تر باشد.

  کارخانه سازنده اعلام کرد که قرص progestin-only با نام تجاری Slynd تا پیش از پایان سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد. هر بسته، شامل ۲۴ قرص حاوی ۴ میلی‌گرم drospirenone و ۴ قرص بدون ماده موثره است.

  در آمریکا، استفاده از قرص progestin-only به‌طور گسترده‌ای محدود به زنان زایمان کرده و شیرده است که باروری در آنها پائین است. دوز norethindrone در قرص progestin-only به‌طور قابل‌توجهی کمتر از مقدار پروژستین است که به‌طور معمول در قرص‌های ترکیبی خوراکی norethindrone و norethindrone استات یافت می‌شوند.

  با توجه به نگرانی‌ها در مورد اثربخشی پائین اثر ضدبارداری آن، برخی پزشکان تمایلی به استفاده از قرص progestin-only برای زنان در سنین باروری کامل، بویژه آن‌هایی که در دوره پس از زایمان یا شیرده نیستند، ندارند.

  دوز قرص progestin-only جدید نسبتا بالا است، بیشتر از مقدار drospirenone در ضدبارداری‌های خوراکی ترکیبی، بنابراین احتمالا قرص progestin-only جدید اثربخش‌تر از قرص norethindrone progestin-only کنونی است.

  این قرص با نرخ شکست ۴ درصدی در سال اول مصرف همراه است که با نرخ شکست مشاهده شده در کارآزمایی‌های بالینی اخیر در مورد قرص‌ها و پچ‌های estrogen-progestin قابل مقایسه است.

  تجویز ضدبارداری‌های progestin-only زمانی مناسب هستند که به دلیل خطر بالاتر قلبی‌عروقی، مانند سیگاری‌های ۳۵ ساله و بالاتر و زنان مبتلا به هیپرتانسیون، میگرن با اورا، عوامل خطر متعدد قلبی‌عروقی یا سابقه ترومبوز، استفاده ازروش‌های ترکیبی مجاز نیستند.

  الگوهای نامطلوب خونریزی یک دلیل رایج برای قطع مصرف ضدبارداری‌های progestin-only است.

  منبع:Medscape

  قرص ضدبارداری progestin-onlyقرص ضدبارداری progestin-only

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید