دلیل مشکلات مربوط به HIV چیست

1
1430
دلیل مشکلات مربوط به HIV چیست

دلیل مشکلات مربوط به HIV چیست

،برای بیماران مبتلا به HIV، درمان‌هایی که بتوانند عفونت را کنترل کنند دور از دسترس هستند ولی این امر محققین را برای یافتن یک راهکار درمانی ناامید نکرده است.

محققین دانشگاه ایالتی میشیگان کشف کرده‌اند که یک گیرنده ایمنی موسوم به SLAMF7 زمانی که روی سطح نوع خاصی از سلول‌های سفید خونی موسوم به منوسیت‌ها فعال شود، توانایی تنظیم پاسخ‌های ایمنی را دارد.

این یافته زمانی بدست آمد که محققین در حال مطالعه بیماران مبتلا به HIV و افراد سالم بودند. به عقیده محققین، دلیل این که بیماران مبتلا به HIV چندین نوع مشکل را در زمینه سلامتی‌شان تجربه می‌کنند (مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و …) این است که گیرنده SLAMF7 در آن‌ها به خوبی عمل نمی‌کند.

این مطالعه نشان داده که SLAMF7 با افزایش سطح پروتئینی موسوم به CCL3L1 منوسیت‌ها را به HIV مقاوم‌تر می‌سازد و در واقع موجب می‌شود که ویروس HIV به سختی وارد این سلول‌ها شود.

در بیماران مبتلا به HIV، ناتوانی در مبارزه با آلودگی‌ها از فعالیت مزمن سیستم ایمنی منشا می‌گیرد که فعالیت بیش از حد آن موجب می‌شود سلول‌های خاصی مانند سلول‌های T که برای کمک به سیستم دفاعی بدن مورد نیاز هستند با کاهش روبه‌رو شوند.

درک مکانیسم مولکولی گیرنده SLAMF7 و نحوه عملکرد آن می‌تواند منجر به درمان‌های دارویی جدیدی شود که فعالیت ایمنی را هدف قرار می‌دهند و این امر موجب می‌شود که SLAMF7 تبدیل به یک بازیگر کلیدی برای سیستم ایمنی شود.

منبع:Medical Xpress

دلیل مشکلات مربوط به HIV چیست

دلیل مشکلات مربوط به HIV چیستنشریه پزشکان ایرانی نشریه پزشکی،نشریه دارویی،تداخلات دارویی-گایدلاین قلب-گایدلاین پوست-گایدلاین پوست-گایدلاین پزشکی-گایدلاین داروسازی-گایدلاین زنان-گایدلاین فشار خون-گایدلاین دیابت-گایدلاین روماتولوژی-تازه های پزشکی-تازه های دارویی-تداخلات دارویی-گزارش بالینی-کنگره های و همایش های داخلی-کنگره های و همایش های خارجی-بررسی های کنگره های خارج از کشور-پر تیراژترین نشریه کشور-پرتیراژترین نشریه پزشکی و داروسازی کشور

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید