تایید تست برای تعیین وضعیت یائسگی

0
496

تایید تست برای تعیین وضعیت یائسگی،سازمان غذا و داروی آمریکا تست تشخیصی کمپانی Ansh Labs را با نام PicoAMH Elisa تائید کرد تا به تعیین وضعیت یائسگی یک زن کمک کند.

این تست هورمون آنتی‌مولرین (AMH) را اندازه‌گیری می‌کند که مارکری است برای عملکرد تخمدانی و در ترکیب با دیگر ارزیابی‌های بالینی و یافته‌های آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

داده‌های ۶۹۰ زن ۴۲ تا ۶۲ ساله نشان داد که آزمایش PicoAMH Elisa در تعیین میزان AMH خون و شناسایی زنان که آخرین دوره قاعدگی خود را گذرانده‌اند و زنانی که بیش از ۵ سال از آخرین دوره قاعدگی آنها گذشته، عملکرد قابل قبولی داشته و به اندازه کافی خوب بوده است.

نتایج تشخیصی در مورد وضعیت یائسگی زن می‌تواند بحث‌هایی را در مورد مراقبت پیشگیرانه برای زنان مبتلا به علائم یائسگی ایجاد کند. این آزمون، زمانی که در مقایسه با سایر ارزیابی‌‌های بالینی و یافته‌های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند به بحث در مورد مراقبت‌های پیشگیرانه، مانند راه‌هایی برای جلوگیری از از دست رفتن تراکم مواد معدنی استخوانی یا درمان بیماری قلبی و عروقی کمک کند، که هر دو بعد از یائسگی افزایش می‌یابند.

پزشکان باید نتایج آزمایشات PicoAMH Elisa را به‌طور دقیق در زمینه یک بررسی بالینی کامل ارزیابی کنند تا اطمینان حاصل شود که ضدبارداری‌ها در زنان که هنوز به یائسگی نرسیده‌اند، قطع نشده و خونریزی رحمی ناشی از سرطان آندومتر به عنوان یک بیماری تشخیص داده نشده است.

این آزمون نباید برای ارزیابی وضعیت باروری زن یا برای نظارت بر یا پیش‌بینی پاسخ تخمدان در زنان تحت درمان یا برنامه‌ریزی برای درمان باروری استفاده شود. FDA آزمون PicoAMH Elisa را از طریق مسیر بازنگری premarket de novo مورد بررسی قرار داد، راهکاری قانونی برای برخی از دستگاه‌های با خطر کم تا متوسط از یک نوع خاص.

نشریه پزشکان ایرانی نشریه پزشکی و دارویی حاوی به روز ترین گایدلاین های پزشکی و دارویی از برترین ژورنال های علمی جهان پزشکی می باشد

تائید تست برای تعیین وضعیت یائسگی

منبع:FDA News Roomتایید تست برای تعیین وضعیت یائسگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید