بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است

0
504
بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است

رییس سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد؛

بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است

بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است،رییس سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، گفت: مردم بزرگ ترین مشکل سلامتی در جامعه خود را اعتیاد می دانند.

به گزارش نشریہ پزشکان ایرانی محمد تقی جغتایی، در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد که از ۳۰ مرداد تا ۱ شهریور درمرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود، اظهار داشت: برگزاری این همایش فرصت مغتنم برای بررسی فعالیت های علمی و تخصصی در حوزه اعتیاد و ارائه رویکرد سازنده در امر سیاست گذاری، پیشگیری و درمان این پدیده اجتماعی است.

وی با عنوان این مطلب که مردم بزرگ ترین مشکل سلامتی در جامعه خود را اعتیاد می دانند و در این زمینه تاکید کرد: این نگرش به دلیل ابعاد گسترده تخریب فردی و اجتماعی معضل اعتیاد به وجود آمده که آن را به بیماری روانی، زیستی و اجتماعی تبدیل کرده است.

جغتایی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد در جامعه و همچنین ابعاد گسترده تاثیرگذاری این بیماری به لحاظ فردی، اجتماعی و خانوادگی، کنگره دانش اعتیاد فرصت مناسب و بسیار ارزشمندی است که همه افراد و متخصصان جامعه، ابعاد مختلف آن را از جنبه های اقتصادی، جامعه شناسی، بیولوژیک، روانشناسی و … مورد بحث و تبادل نظر قرار بدهند.

جغتایی در ادامه به اهمیت کارکرد مرکز ملی نقشه برداری مغز اشاره کرد و گفت: امروزه می توان با استفاده از نقشه برداری مغز، در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد استفاده کرد.

وی ادامه داد: عمده افرادی که به سمت اعتیاد گرایش پیدا می کنند یا به دنبال لذت بردن و گذراندن اوقات خودشان هستند و یا برای برطرف کردن مشکلات روحی روانی و…، به سمت مصرف مواد گرایش پیدا می کند. از این رو قراراست در این کنگره به حوزه پیشگیری توجه بیشتری شود و اینکه چه باید کرد تا شرایط جامعه را به سمتی ببریم که فرد احساس رضایت داشته باشد و چه کنیم تا رضایت اجتماعی در افراد را افزایش دهیم.

جغتایی با بیان اینکه  ارائه راهکارهایی برای پیشگیری از اعتیاد در میان جوانان مورد تاکید است، افزود: تلاش می شود بر اساس یافته های محققان داخلی و بین المللی، مکانیزم ها و روش های مناسب در امر پیشگیری از اعتیاد و نیز توانمندسازی معتادان، تدوین و در سیاست گذاری ها مورد توجه قرار گیرد.

وی در ارتباط با جزئیات برگزاری کنگره، گفت: در این کنگره بین المللی، اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران علمی، تحقیقاتی و تخصصی  در سطح ملی و بین المللی، دیدگاه ها و یافته های خود در زمینه آخرین فعالیت های پژوهشی در حوزه اعتیاد از منظر علوم پایه، بالینی، اجتماعی، حقوق و اثرات و پیامدهای مصرف مواد اعتیادآور را ارائه و به اشتراک می گذارند.

بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است

نشریه سبک سلامتی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید