تحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کند

0
388
تحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کند

تحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کندTرییس مرکز پیوند و بیماری های وزارت بهداشت اعلام کرد: با توجه به تحریم ها و دشمنان که گاهی آمار نادرستی از پیوند در کشور را در جهت ایجاد تشنج در کشور به مردم ارایه می کنند، امروز انسجام بسیار خوبی در حوزه فعالان پیوند عضو وجود دارد.

مهدی شادنوش در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت: دشمنان کشور سعی دارند تا حوزه سلامت کشور را به خطر بندازند. اما با حمایت وزیر بهداشت و مقابله با آن ها این اجازه را به آن ها نمی دهیم. بنابراین هیچ مشکلی و دشمنی در حوزه پیوند و انجمن اهدای عضو ایرانیان وجود ندارد.

وی افزود: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی ها در حوزه پیوند عضو در کشور افزایش پیدا کرده است. البته ما در انتهای سال ۹۶ با یکسری چالش های های ابتدایی مواجه شده بودیم که با همکاری مسوولان رفع شد. اما اگر در برهه ای زمان مشکل اتفاق افتد برای رفع آن نیاز به زمان است.

شادنوش تصریح کرد: با همکاری شبانه روزی همکاران در حوزه اهدا تلاش شد سال ۹۷ نسبت به ۹۶ تغییر چندانی ایجاد نشود. به طوری که ما در حوزه اهدا، سال ۹۷ با ۹۶ برابر شدیم و به طور یقین نتایج کارها و برنامه ریزی هایی که انجام شد در سال ۹۸ شاهد خواهیم بود.

رییس مرکز پیوند و بیماری های وزارت بهداشت بیان داشت: وضعیت اهدا در کشور طی سه ماهه ابتدای امسال نسبت به سه ماهه ابتدای سال های گذشته رشد بالاتری را نشان می دهد و امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد. و در پایان ۹۸ بتوانیم در جایگاه مناسبی قرار بگیریم.
۳۲ هزار دیالیز در کشور انجام می شود

شادنوش به تعداد بیماران دیالیزی اشاره کرد و گفت: این کار که سه روز در انجام می شود، هر دیالیز موجب وارد شدن ۵۰۰ هزارتومان هزینه به خزانه دولت می شود. و این درحالی است که پیوند یک هفتم هزینه را طی دوره پنج ساله برای خزانه دولت هزینه خواهد داشت.

وی درباره کنگره ملی اهدای عضو گفت: این کنگره که از ۲۸ خرداد در وزارت بهداشت برگزار شد به مدت سه روز ادامه دارد، برای وزارت بهداشت فرصتی است تا با کمک کارشناسان و صاحبنظران متوجه چالش های موجود در امر پیوند شویم.

تحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کندتحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کند

نشریه پزشکان ایرانی

نشریه سبک سلامتی

تحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کند

تحریم ها حوزه پیوند را مختل نمی کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید