سرخط خبرها
خانه / تازه های پزشکی / رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت

رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت

 رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت،محققین دانشگاه A&M تگزاس راه جدید را برای انتقال درمان و بازسازی غضروف پیشنهاد کرده‌اند. آنها معتقدند استفاده از پلت‌فرم مبتنی بر نانو رس برای انتقال با دوام پروتئین درمانی، پتانسیل درمان استئوآرتریت را دارد.

یک روش برای ترمیم یا بازسازی غضروف آسیب‌دیده انتقال فاکتورهای رشد درمانی است. فاکتورهای رشد کلاس خاصی از پروتئین‌ها هستند که می‌توانند در ترمیم و بازسازی بافت مشارکت داشته باشند.

با این حال، ورژن‌های فعلی فاکتورهای رشد خیلی سریع تجزیه می‌شوند و برای رسیدن به هدف درمانی نیازمند دوز بالا هستند. مطالعات بالینی اخیر نیز نشان داده که استفاده از آنها دارای عوارض جانبی مانند تشکیل بافت‌های کنترل نشده و التهاب است.

محققان در این مطالعه نانوذره‌های معدنی دو بعدی را برای انتقال فاکتورهای رشد در مدت زمانی طولانی طراحی کرده‌اند. این نانوذره‌ها نسبت سطح به حجم بالایی را نشان می‌دادند و دارای بارهای دو‌گانه‌ای هستند که به آنها اجازه چسبندگی الکتروستاتیک آسان را به فاکتورهای رشد می‌دهد.

این نانوذره‌ها می‌توانند به صورت طولانی‌مدت فاکتورهای رشد را به سلول‌های بنیادی مزانشیمی انسانی که معمولا برای بازسازی غضروف استفاده می‌شوند، انتقال دهند.

انتقال حفظ شده فاکتورهای رشد منجر به تمایز تقویت‌شده سلول‌های بنیادی به سمت رده غضروفی می‌شود و می‌تواند برای درمان استئوآرتریت استفاده شوند. بوسیله استفاده از نانوذره‌ها برای انتقال درمانی، القای تمایز قوی و باثبات سلول‌های بنیادی مقدور است.

انتقال طولانی‌مدت فاکتور رشد می‌تواند هزینه کلی را با کاهش غلظت فاکتور رشد و به حداقل رساندن عوارض جانبی منفی به حداقل برساند.

منبع:Stem Cell News

رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

چه بیمارانی برای جراحی آنتی‌رفلاکس انتخاب شوند؟

چه بیمارانی برای جراحی آنتی‌رفلاکس انتخاب شوند؟

چه بیمارانی برای جراحی آنتی‌رفلاکس انتخاب شوند؟ یک گروه چند رشته‌ای با حمایت «انجمن بین‌المللی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *