درمان اگزما با کرم آنتاگونیست TRPV1  

0
325
درمان اگزما با کرم آنتاگونیست TRPV1  

درمان اگزما با کرم آنتاگونیست TRPV1، یک کرم موضعی غیراستروئیدی تجربی با نام PAC-14028 یا Asivatrep ممکن است در درمان درماتیت آتوپیک ایمن و اثربخش باشد.

در مطالعات انجام شده، این کرم توانسته با بلاک کردن TRPV1، یک کانال کاتیونی درگیر در درک درد، التهاب و خارش را کاهش دهند. در کارآزمایی‌های بالینی دو سو کور و تصادفی‌سازی شده، عامل مذکور که به صورت موضعی و با قدرت‌های ۱/۰، ۳/۰ و یک درصد تجویز شده بود، توانست به‌طور قابل توجهی علایم و نشانه‌های بیماران مبتلا به درماتیت آتوپیک را کاهش دهد.

داروی Asivatrep یک آنتاگونیست جدید و قوی TRPV1 با فعالیت ضدالتهابی، ضدخارش و ترمیم مانع اپیدرمی است.
محققان امیدوارند داروی جدید مزایای بیشتری را نسبت به دیگر کلاس‌های دارویی درماتیت آتوپیک، مانند مهارکننده‌های کلسی‌نورین موضعی یا مهارکننده PDE4، از نظر اثربخشی و ایمنی نشان دهد.

در کارآزمایی‌های بالینی، استفاده از کرم یک درصد با بهبود در علایم گزارش شده توسط بیمار، از جمله خارش و خواب همراه بوده است. عوارض جانبی نیز خفیف تا متوسط بوده و تفاوت‌های بالینی قابل توجهی در نرخ عوارض جانبی یا واکنش‌های جانبی دارویی میان بازوهای درمانی دیده نشد.

محققان متذکر می‌شوند که کارآزمایی فاز ۳ برای ارزیابی اثربخشی و ایمنی کرم موضعی یک درصد PAC-14028 در نوجوانان و بزرگسالان مبتلا به درماتیت آتوپیک خفیف تا متوسط در حال انجام است.

کانال‌های گیرنده‌های پتانسیل گذرا می‌توانند روی اعصاب حسی همانند دیگر سلول‌های غیرعصبی در پوست دیده شوند. به نظر می‌رسد TRPV1 در التهاب و خارش در درماتیت آتوپیک اهمیت زیادی دارد.

منبع:British Journal of Dermatology

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید