درمان فشار خون شریان ریوی

0
351
درمان فشار خون شریان ریوی

درمان فشار خون شریان ریوی

درمان فشار خون شریان ریوی ،  سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد، استفاده از داروی امبریسنتان ambrisentan با نام تجاری Letairis، ساخت شرکت دارویی Gilead Sciences، در ترکیب با داروی تادالافیل tadalafil، با نام تجاری Adcirca و ساخت شرکت دارویی Eli Lilly، به عنوان درمان خط اول بیماران مبتلا به هیپرتانسیون شریان ریوی PAH و به‌منظور کاهش خطر بدتر شدن بیماری و افزایش توانایی فعالیت، مورد تائید این اداره قرار دارد. امبریسنتان، آنتاگونیست انتخابی گیرنده اندوتلیال تایپ A است که در سال ۲۰۰۷ و در آمریکا، به عنوان مونوتراپی برای PAH تائید شداست.

لازم به ذکر است تادالافیل نیز یک مهارکننده فسفودی‌استراز تایپ ۵ است که در سال ۲۰۰۹ برای درمان PAH مجوز لازم را دریافت کرد. سیالیس Cialis، دیگر فرم تادالافیل که بوسیله Eli Lilly وارد بازار شده و برای اختلال نعوظ تجویز می‌شود، برای درمان PAH تائید نشده است.

درمان فشار خون شریان ریوی

شایان ذکر است که براساس داده‌هایی که منجر به تائید ترکیب دو داروی امبریسنتان ambrisentan با نام تجاری Letairis، ساخت شرکت دارویی Gilead Sciences بوسیله سازمان غذا و دارو شده، حالا می‌دانیم که بیماران دریافت کننده ترکیب دارویی امبریسنتان و تادالافیل، کمتر با پیشرفت بیماری PAH مواجه شده یا کمتر ناچار به بستری شدن در بیمارستان می‌شوند.

خطر نشان می شود که از سوی دیگر، در مقایسه با بیمارانی که دیگر درمان‌های موثر را به تنهایی دریافت می‌کنند، درمان فشار خون شریان ریوی توانایی بیشتری برای فعالیت پیدا می‌کنند.

نکته ضروری:دو هفته نامه پزشکان ایران با هدف کمک به ارتقا دانش پزشکی از کلیه علاقمندانی که مایل به همکاری با این نشریه هستند دعوت به همکاری می نماید.لطفا در صورت درخواست اطلاعات بیشتر با ادرس ایمیلpezeshkanjornal@gmail.com مکاتبیه یا با شماره تلفن ۶۶۷۱۳۳۴۹ تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی دو هفته نامه پزشکان ایرانی

درمان فشار خون شریان ریویدرمان فشار خون شریان ریوی

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید