تایید دارو کاهش وزن

0
107
تایید دارو کاهش وزن

تایید دارو کاهش وزن،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد کپسول‌های هیدروژل Gelesis100 (Plenity, Gelesis) را برای مدیریت وزن در بزرگسالان با شاخص توده بدنی ۲۵ تا ۴۰، با همراهی رژیم غذایی و ورزش، تائید کرده است.

این ابزار تجویزی، کپسول‌های حاوی ذرات هیدروژل است که پس از بلعیده شدن، در معده متورم می‌شوند، اما به طور سیستمیک جذب نمی‌شوند و فرد احساس سیری می‌کند. این کپسول‌ها دو بار در روز و پیش از وعده غذایی با آب خورده می‌شود.

داده‌های علمی که از تاثیرات مثبت Plenity بر وزن حمایت می‌کنند، آن را به ابزاری قدرتمند برای کمک به مدیریت وزن تبدیل می‌کند. مهم‌ترین جنبه‌های این روش، اثربخشی آن، مکانیزم جدید عمل و داده‌های ایمنی موثر است. این رویکرد بازوی دیگری را در الگوریتم درمان مدیریت وزن به وجود می‌آورد و می‌تواند توسط اکثریت قریب به اتفاق افراد درگیر با مشکلات وزنی مورد استفاده قرار گیرد.

در کارآزمایی‌های انجام شده، بیش از ۵۹ درصد از افرادی که از این کپسول استفاده کردند، با کاهش وزن حداقل ۵ درصدی مواجه شدند. افراد دریافت کننده Gelesis100، دو برابر بیشتر از افراد دریافت کننده پلاسبو احتمال داشت که حداقل ۵ درصد از وزن خود را کم کنند.

عوارض جانبی در گروه درمان و پلاسبو مشابه بودند. شایع‌ترین عوارض جانبی مرتبط با درمان عبارت بودند از اختلالات دستگاه گوارشی (۳۸ درصد در گروه درمان و ۲۸ درصد در گروه پلاسبو)، عفونت‌ها و آلودگی‌ها (یک درصد در هر دو گروه) و اختلالات عضلانی‌اسکلتی و بافت همبند (یک درصد در گروه درمان و صفر درصد در گروه پلاسبو).

هیچ موردی از عوارض جانبی جدی در گروه‌های درمان رخ نداد و یک مورد در گروه پلاسبو گزارش شد.

تایید کپسول‌های هیدروژل Plenity در کاهش وزن

منبع:Medscape

تایید دارو کاهش وزن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید